ارزیابی طرح تحول سلامت آغاز شد/ ۹ تیم وزارتی بر بیمارستان‌های دولتی نظارت می‌کنند

نوشته شده توسط Administrator در .

پزشکان خانواده- معاون درمان وزیر بهداشت از آغاز برنامه نظارت و ارزیابی طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه های علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: ۹ تیم ارزیاب از وزارت بهداشت بیمارستان‌های تابعه این وزارتخانه را ارزیابی می‌کنند.

به گزارش پزشکان خانواده به نقل از وزارت بهداشت، محمد آقاجانی عنوان کرد: 9 ماه از آغاز برنامه تحول نظام سلامت می گذرد و از اولین روز اجرا، بر نحوه اجرای بسته های خدمتی این برنامه در بیمارستان های وابسته به وزارت بهداشت نظارت قابل توجهی، صورت گرفته است. اما از آنجا که هر طرح بزرگ ملی نیازمند نظارت و مراقبت های دقیق برای اجرای همه جانبه و جلوگیری از حداقل انحرافات است، برنامه نظارت و ارزیابی طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه های علوم پزشکی کشور از امروز صبح آغاز شد.


وی از ارزیابان این طرح خواست از منابع اختصاص یافته به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود و تازگی، پویایی و همت در اجرای طرح و در مجریان آن برآورده شود.


آقاجانی اعلام کرد: برنامه نظارت و ارزیابی طرح تحول نظام سلامت کشور، در راستای جلوگیری از حداقل انحرافات و بهره برداری از اقدامات پیشگیرانه به منظور تحقق سلامت در اجرای این طرح، در 10 قطب و 560 بیمارستان کشور با بکار گیری 150 ارزیاب خبره از ستاد وزارتی و دانشگاهی سراسر کشور که سابقه ارزیابی در موضوع برنامه تحول نظام سلامت را دارند از امروز تا 25 اسفند اجرا می شود.


معاون درمان وزارت بهداشت هدف از ‌اجرای این برنامه را نظارت و بررسی کیفیت پیاده سازی برنامه در تمامی بسته ها تا پایان سال 93 ، کنترل و هدایت مجریان به اهداف برنامه، اهمیت بخشی و تقویت انگیزه مدیران در جهت تداوم برنامه، شناسایی مشکلات و نقاط ضعف و موفقیت های دانشگاهها، نشر الگوهای موفق دانشگاهی و توانمندسازی و تبادل تجربه های موفق و معرفی دانشگاه ها و بیمارستان های پیشرو در استقرار طرح تحول سلامت، ارتقاء کیفی برنامه های نظارتی و ارائه بازخورد به مجریان پیاده سازی برنامه اعلام کرد.


به گفته وی، از امروز به مدت یک هفته ۹ تیم 8 تا 20 نفره از ارزیابان در 19 دانشگاه شیراز، بوشهر، لار، گراش، فسا و جهرم، سمنان و شاهرود، قم و کاشان، یزد، کرمان، رفسنجان، سیرجان، بم و جیرفت، بندرعباس، اراک، ساوه و در ماموریت های 4 تا 5 روزه تمامی بیمارستان ها و دانشگاه های تابعه را بر اساس 60 شاخص تدوین شده ارزیابی خواهند کرد.