اخبار طرح سیب سلامت به زودی در کرمان اجرا می‌شود/ ممنوعیت مصرف قلیان در بین کرمانی‌ها جدی است

طرح سیب سلامت به زودی در کرمان اجرا می‌شود/ ممنوعیت مصرف قلیان در بین کرمانی‌ها جدی است

فرستادن به ایمیل چاپ

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران کرمان، نوذر نخعی درنشست خبری مدیران دانشگاه علوم پزشکی به مناسبت هفته سلامت گفت: سئوال ما نیز هست که چرا طرح ممنوعیت قلیان به طور کامل و جدی دنبال نشد، این سئوال را رسانه‌ها از طریق مقامات ارشد دنبال کنند .

دکتر نخعی از ارائه آموزش‌های زیادی در راستای مضرات قلیان  خبرداد و افزود:رسانه‌ها نیز در این مسیر عملکرد خوبی داشتند و به همان شکل باید موضوع سیگار را دنبال کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در مورد طرح حذف قلیان از مجامع عمومی تاکید کرد: در نظرسنجی‌هایی که صورت گرفته است، اکثر مردم از قلیان بیزار هستند و نمی‌توان جماعتی را که از این وسیله استفاده می‌کنند، نماینده دیگران دانست .

نخعی به معرفی سه پارک سلامت در کرمان اشاره کرد وگفت: ایمن مسئله بازخوردهای بسیار خوبی از سوی شهروندان به همراه داشت و اعلام می‌کردند که با آرامش از این محیط استفاده می‌کنند .

وی در ادامه گفت: در بخش بهداشت طرح تحول نظام سلامت فعالیت‌هایی از جمله پزشک خانواده، تعمیر و تجهیز مراکز درمانی، واکسن پنتاوالان و استقرار بیشتر پزشکان را در شهرستان‌ها شاهد بودیم .

وی افزود: اقداماتی متفاوتی دربحث بهداشت حاشیه‌نشینی از اردیبهشت ماه سال جاری در شهرهای کرمان، سیرجان و زرند آغاز و پایگاه‌های بهداشتی در این مناطق فعال می‌شوند .

نخعی خاطرنشان کرد:در بردسیر، راور، بافت و شهربابک نیز مراکز جامع سلامت راه‌اندازی می‌شوند تا نقاط کور نیز زیر پوشش کامل سلامت و بهداشت قرار گیرند .

وی با اشاره به ارتقای وضعیت بهداشت محیط عنوان کرد: این کار از بسیج نوروزی آغاز شد و سال جاری 48 مرکز به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی پلمب شدند .

نخعی تصریح کرد: در حال حاضر تعداد بازرسی‌های ما از 9 هزار مورد به 11 هزار مورد افزایش یافته است و به زودی طرح سیب سلامت را برای مشخص کردن مراکز دارای غذای ایمن‌تر و سالم‌تر اجرا می‌کنیم.

یادداشت خود را اضافه نمایید

نام شما:
موضوع:
یادداشت: